Манчестър Юнайтед и Бърнли играят при резултат 1:0 в двубой от

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Бърнли 1:0, груба грешка в в защитата на гостите

Манчестър Юнайтед и Бърнли играят при резултат 1:0  в дуел от 35-ия кръг във Висшата лига. Мачът може да гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, a на Gong.bg също следим забавните моменти.

Още в 20-ата секунда на мача Бърнли сътвори заплаха. Датро Фофана се озова на позиция за удар от границата на наказателното поле и стреля. Андре Онана изпита леки усложнения, само че въпреки всичко улови кълбото.

За четвърт час игра направи усещане желанието на гостите да владеят топката и с голям брой пасове да търсят попадение. " Червените дяволи " пък имаха няколко оасни офанзиви и изстрели от отдалеченост, само че е и чисто голово състояние.

В 20-тата минута домакините уцелиха гредата. Гарначо проби и центрира към Хойлунд, който заложи топката за Бруно Фернандеш. Португалецът шутира доста мощно, само че бе спрян от страничния дирек.

Осем минути по-късно Одобер с дрибъл се измъкна от Далот и пусна пас към Фостър. Той обаче не реализира добър контакт с топката и я прати високо над вратата.

Футболистите на Венсан Компани продължиха да играят със самочувствие и сътвориха най-чистото си състояние в мача. След удар топката стигна до Датро Фофана, който с глава я отклони към противоположния ъгъл. Андре Онана обаче сподели светкавична реакция и с една ръка чукна топката в ъглов удар.

До края на полувремето Бърнли сътвори още куп страхотни благоприятни условия, само че по този начин и не съумя да преодолее стража на Юнайтед, който записа 5 спасявания.

Пет минути след почивката Алехандро Гарначо отново съумя да се оправи на крилото и да даде пас за Антони. Бразилецът насочи топкат с едно допиране, само че я прати право във вратаря.

Генерално втората част до 65-ата минута мина през мощен напън на Юнайтед в противниковата половина. Момчетата на Компани обаче посочваха страхотна скорост и преливане в офанзива, което на няколко пъти хвана бранителите на Ерик загар Хаг неподготвени. Нулевото тъждество обаче не се промени.

LIVE  Манчестър Юнайтед - Бърнли 1:0

Стартови сформира:

Манчестър Юнайтед: 24. Онана, 29. Уан-Бисака, 18. Каземиро, 5. Магуайър, 20. Далот, 37. Мейну, 14. Ериксен, 21. Антони, 8. Фернандеш (К), 17. Гарначо, 11. Хойлунд

Треньор: Ерик загар Хаг

Бърнли: 49. Мурич, 22. Витиньо, 33. Естев, 2. О'Шей, 20. Асиньон, 34. Ларсен, 24. Кълън (К), 16. Берге, 17. Фостър, 23. Фофана, 47. Одоберт

Треньор: Венсан Компани